sezóna 2023 / 2024
NORMALIZUJ/E/ME SE


Sezóna, v níž si budeme klást otázky týkající se lidské normálnosti, normalizovatelnosti, ale také potřeby normalizovat, nebo prostě svazovat sebe i druhé konvencí a tím i nesvobodou. Stejně tak budeme zkoumat lidskou touhu po svobodě, ať už té vnitřní nebo obecné. Jaká je vlastně cena svobody, pravdy a autenticity? A jakou protihodnotu jsme ochotni za ni nabídnout?


MEIN GOTT!
(Netočte mě zezadu.) 
Jiří Ondra

Pravdivá dokumentární sonda do života dvou nesmrtelných hvězd. Autentická inscenace ze života Karla Gotta a Ivany Trump, celebrit, které na dálku spojoval stejný cíl: jít za svým životním snem. Stejný cíl, dvě různé cesty. Čím si mohou být podobné? Co je nutné udělat, aby se sen stal skutečností? Co má společného Jiří Panzner s Donaldem Trumpem?

Režie: Jiří Ondra
Premiéra: říjen 2023


TARTUFFLÁŽ 
Šimon Spišák / Moliére

Současná variace na slavnou komedii z dob francouzského klasicismu se rozhodně nespokojí s povšechným tématem pokrytectví. Naopak! Tentokrát zajdeme mnohem dál. Zbavíme se nálepek i rýmů, zůstanou nám však ostré situace, humor a překvapivá pointa. Není náhodou jeden pokrytec pro dnešní svět už trochu málo?

Režie: Šimon Spišák
Premiéra: únor 2024


VERNISÁŽ
Václav Havel

Velmi trefná, nadčasová a mírně groteskní aktovka o tom, jaké to je žít život s ksichtem a jaké bez něj. Věra s Michalem mají nádherný život! Jsou šťastní! Mají všechno! Ze Švajcu… Připadají si výjimeční. Když se mají tak skvěle, k čemu tedy potřebují outsidera Bedřicha? Proč si ho pozvali do svého luxusního kvartýru? A co jsou „grumbles“?

Režie: Jakub Šmíd
Premiéra: červen 2024


KOMU ZVONÍ HANA

… je jedinečný divadelní tok-šok Hany a Ivany a jejich hostů.
Hana a Ivana se snaží najít řešení na každý problém a zaručeně vždy najdou problém na každé řešení.
V sezóně 2023/2024 se můžete těšit na dvojitou dávku zvonění, tématické tok-šoky s podtitulem NORMALIZUJME SE chystáme na prosinec 2023 a květen 2024. A už teď se nemůžeme dočkat, komu že to tentokrát Hana zazvoní…